Hizmet Sözleşmesi

SPNHOST.com Bilişim Hizmetleri ile Müşteri aşağıda belirtilen hükümler uyarınca anlaşmaya varmışlardır. Aşağıdaki sözleşme maddeleri kapsamında adı geçen Servis Sağlayıcı ve Müşteri tanımları şöyledir:

SERVİS SAĞLAYICI: SPNHOST.com Bilişim Hizmetleri

MÜŞTERİ: Sunum ve tasarım servislerinden faydalanmak için başvurmuş kişi, kurum veya kuruluş.


Madde 1:

 • SPNHOST.com sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Amerika Birleşik Devletleri Federal Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Müşteri’ye aittir. Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde 2:

 • Servis sağlayıcı, Müşteri’nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı sorunlu tutulamaz. Sorumluluk, Müşteri’ye aittir.

Madde 3:

 • Servis Sağlayıcı, Müşteri’nin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcı’da bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. Verileri yedeklemekle Müşteri sorumludur.

Madde 4:

 • Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim vs. dökümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri’dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 5:

 • Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, internet dolandırıcılığı(Sahte banka sitesi, herhangi bir websitesi, kurum, kuruluşun sahte web sitesini yaparak, kişisel bilgilerini çalmak, kredi kartı bilgileri çalmak. v.b.), pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı, sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri’ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşme fesih edildiğinde ödenen ücretlerin ise iadesi yapılmaz.

Madde 6:

 • Madde 6 : Internet, bir medya ortamı olduğundan, Müşteri , verilerinde gizli veya kişisel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde 7:

 • Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, Servis Sağlayıcı, Müşteri’nin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 8:

 • Servis Sağlayıcı , yapılan sözleşmede belirtilen işlemleri zamanında yapmakla yükümlüdür.

Madde 9:

 • Servis Sağlayıcı sunucularını kullanarak 3. şahıslara ücretsiz hizmetler (e-mail, sayaç, chat, sohbet, form, top-site, anket vb. programlar) veremez ve verilen servisleri kötüye kullanamaz. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 10:

 • Müşteri kesinlikle spam e-mail gönderemez. İnternet kullanıcılarını dil, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek emaillar yollayamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında ticari reklam mailları yollayamaz. Bu maddenin ihlali durumunda SPNHOST.com anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 11:

 • Müşteri kesinlikle SPNHOST.com sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde SPNHOST.com sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz. Örnek olarak (fakat bunlarla sınırlı değildir): Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları, sistem kaynakları ve trafiğini ölçme ve test işlemleri, email bombardımanı, DoS (Denial Of Service) saldırıları ve sistemi aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak yasaktır. Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 12:

 • Müşteri kesinlikle SPNHOST.com sistemlerinin kaynaklarını (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte örneğin: CPU, RAM ve network kaynakları), SPNHOST.com’un diğer müşterilerine verdiği hizmetleri engelleyecek veya kısıtlayacak şekilde yüksek oranda kullanamaz. Bu durumda SPNHOST.com müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini yada kullandığı kaynakları karşılamak için gereken ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini talep edebilir. Aksi taktirde SPNHOST.com sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 13:

 • Servis sağlayıcı, müşteri web sitesinin internet ortamında sürekli yayınlanması için gerekli servisi vermekle yükümlüdür. Firmamızın müşterilerine verdiği web VDS-VPS hizmetini %99 Uptime oranında erişimi garanti eder. Fakat teknik hata ve servis sağlayıcı dışında oluşan kesintilerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Madde 14:

 • Müşteri, Servis Sağlayıcı’sı ile aralarındaki sözleşmenin uygulanmamasından doğacak tüm uyuşmazlıklarda Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerini ve Türkiye Cumhuriyeti İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul eder.

Madde 15:

 • Servis Sağlayıcı fiyat değiştirme hakkını saklı tutar. Sitede yayınlanan fiyatlara KDV dahil değildir. Müşteri KDV ödemeyi kabul eder.

Madde 16:

 • SPNHOST.com sunucularında IRCD (Shell) account satın alan müşteri Radyo, BNC ve zararlı bir takım yazılımları sunucuya kuramaz. Aksi taktirde oluşacak her türlü maddi ve manevi hasar müşteriye fatura edilecektir.

Madde 17:

 • Müşteri istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir. Fakat, ödenmiş ücretlerin iadesi yapılmaz. Ayrıca yayınlanan geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin yaşadığı sorunu belirtmesi ve SPNHOST.com’un bu sorunu çözmemesi ya da çözememesi gerekir. Sitemizde yayınlanan geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin VDS-VPS adı değişikliği, VDS-VPS paket değişikliği, VDS-VPS türü değişikliği, VDS-VPS silinip yeniden açılması, VDS-VPSe script kurulumu, VDS-VPS yedekten yükleme ve VDS-VPS taşıma işlemlerinden herhangi birinin yapılmamış olması gerekmektedir. Yine sitemizde yayınlanan 15 günlük geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin aldığı VDS-VPS paketine ait aylık trafik kullanımının 1GB’ı geçmemiş olmaması gerekmektedir. Süresi dolmuş olup faturası ödenmediği için duraklatılan hizmetlerden müşteri yedeğini almak için var olan faturasını ödeyip hesabını aktif etmek durumdadır. Ayrıca tüm VDS-VPS paket yükseltme ve tüm VDS-VPS süre uzatımları iade kapsamı dışında kalır. Ücretsiz .tk alan adı promosyonuyla birlikte satın alınan VDS-VPS paketleri de geri ödeme garantisi dışında kalır. Alan adı, Alan adı transferi, reseller(bayi VDS-VPS paketleri), dedicated, vps, vds, ip adresi ve ekstra hizmetler geri ödeme garantisi dışında kalırlar.

Madde 18:

 • Müşteri .TR uzantılı belge gerektiren alan adlarının herhangi birini sipariş vererek ödeme yaptıktan sonra, 15 gün içerisinde alan adı için gerekli olan belgeleri tarafımıza eksiksiz veya doğru ulaştırmadıysa alan adı için ödemiş olduğu ücretin iadesi yapılmaz. Belge gerektiren alan adlarında sorumluluk müşteriye aittir.

Madde 19:

 • Windows VDS-VPS müşterilerimiz kullandıkları VDS-VPS paketinin disk limitlerini aştığında sistem tarafından otomatik olarak VDS-VPSi alırken vermiş oldukları e-posta adresine disk limini aştığına dair e-posta gönderilir. Müşteri disk alanı limitini VDS-VPS paketinin seviyesi altına indirmez veya VDS-VPS paketini yükseltmez ise VDS-VPS paketi durdurulur. Müşteri destek talebi açarak bir defaya mahsus VDS-VPS hesabını tekrar aktif ettirebilir, aynı VDS-VPS paketinde tekrar disk limitini aşma durumu meydana geldiğinde VDS-VPS hesabı tekrar aktif edilmez, müşterinin VDS-VPS paketi yükseltmesi istenir ve VDS-VPS paketi yükseltmeden VDS-VPS hesabı aktif edilmez.

Madde 20:

 • Web VDS-VPS ve Bayi VDS-VPS hizmeti dahilinde SPNHOST.com FFMPEG hizmeti vermemektedir. Müşteri’nin sitesine 3. Şahıslar tarafından ses ve video yüklenmesi ile oluşan web sitesi yayını yasaktır. Bu maddenin ihlali durumunda SPNHOST.com sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 21:

 • Müşteri aldığı hizmette belirtilen trafik limitini aştığında yeterli olan diğer bir pakete yükseltme yapmalıdır. Müşteri mevcut paketinde trafik aşımında GB başına 7 TL+KDV ödemeyi kabul eder. Ödenmediği taktirde sözleşme SPNHOST.com tarafından tektaraflı olarak fesih eder ödemesi yapılmayan trafik aşımından kaynaklı tutarları ise mahkeme masraflarıyla birlikte tahsil eder.

Madde 22:

 • Müşteri, SPNHOST.com’den aldığı hizmetin içerisinde verilen ek hizmetler olan MySQL ve MSSQL servislerini farklı bir servis sağlayıcıdan alınan VDS-VPS ile birleştirilemez veya farklı bir uygulama için kullanamaz. Bu maddenin ihlali durumda SPNHOST.com erişim sağlayan ip adresini engelleyebilir veya hizmeti fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 23:

 • Firmamıza, www.SPNHOST.com, telefon, e-posta ve diğer iletişim yolları ile hakaret, küfür ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan kişilerin üyelikleri durdurulur. SPNHOST.com ile çalışmalarına izin verilmez. Aldığı ürün ve servislere ait ödediği tutarların iadesi olmaz, hesabındaki ürünleri başka hesaba aktarma veya taşıma işlemide yapılmaz.

Madde 24:

 • İşbu sözleşme kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinde yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır. Müşteri’nin başvurusu esnasında onayladığı bu Sözleşme’de zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler,SPNHOST.com’in https://www.spnhost.com/hizmet-sozlesmesi adresine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile Müşteri’ye bildirilecektir. Müşteri, SPNHOST.com servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki Sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.